5 BİN KİŞİ İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU

27.05.2018

33 Kişi Okumuş

0 Yorum

Değeri 51 Milyon TL’yi bulan 2 tesisin temel atma törenine katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere Aksaray’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Aksaray’ın su sorununu kökten çözmeyi amaçladıklarını belirterek, Ecemiş Suyundan Aksaray’a içme suyu getirilmesi projesinin yapılması talimatını verdiğini söyledi.

Bakan Eroğlu ziyaretinin ilk durağı olarak Aksaray Valiliği’ni ziyaret etti. Vali Aykut Pekmez, Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti, Aksaray Belediye Başkanı Vekili Süleyman Canbulut ile kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri tarafından karşılanan Bakan Eroğlu, Valilik Makamında Vali Aykut Pekmez’den bilgi aldı.

Bakan Eroğlu, Valilik Toplantı Salonu’nda bakanlığına bağlı birimlerin genel müdürleri ile basın açıklaması yaparak, Aksaray’a yapılan projelerden bahsetti ve Aksaray’a yapılması planlanan yatırımların müjdesini verdi.

EROĞLU“16 MİLYON LİRA İLAVE ÖDENEK AYRILMASI İÇİN TALİMAT VERDİM”

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda yatırımlar ve projeler hakkında bilgiler veren Bakan Eroğlu; “Aksaray’da da içme suyu problemimiz var. Kaliteli suya ihtiyacımız var, daha önce geldiğimizde 1’inci kısım isale hattı ihalesi yaptık. Sonra modern içme suyu yapalım dedik ve şu anda işler yürüyor. Mevcut ödeneklere göre eksiklikler var. 16 milyon lira ilave ödenek aktarmamız gerekiyor. Onun da aktarılması için talimat verdik. Allah nasip ederse arıtma tesisi 1’inci kısım ishale hattı içme suyu arıtma tesisi ile birlikte bitecek.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz