AKSARAY BELEDİYESİ TARİHİ TİYATRO SALONUNU RESTORE ETTİRİYOR

24.05.2018

24 Kişi Okumuş

0 Yorum

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın tarihe verdiği önem şehirdeki tarihi eserlerin gün yüzüne çıkarılmasını sağlıyor.

İkinci Kılıçaslan Hamamımın atıl vaziyetten gün yüzüne çıkarılmasının ardından Tiyatro salonunu da gündeme alan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray Belediyesine ait tarihi tiyatro salonunu restore ettiriyor.

Çatı tadilatı ve sonradan yapılmış olan ön girişin yıkılmasıyla başlayan restorasyon işleri, tarihi binanın zayıflayan yerlerinin güçlendirilmesi ve gerçek tarihi dokunun ortaya çıkartılmasıyla devam ediyor.

Başkan Yazgı, yardımcılarıyla birlikte restore çalışmaları devam etmekte olan tiyatro salonuna giderek, hem inceleme yaptı hem de yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Tiyatro salonundaki restorasyon hakkında bilgi veren yetkililer, restore işlerinin titizlikle yürütüldüğünü, salonun aslında bulunmayan ve sonradan eklenen yapıların yıkılarak orijinal yapısının ortaya çıkartıldığını ifade ederek, restorasyon işlerinin park bahçe ve peyzaj düzenlemesinin yapılmasıyla tamamlanacağını ve yepyeni yüzü ile vatandaşların hizmetine sunulacağını kaydettiler.

tiyatro restore

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz