AKSARAY TÜGVA açılışı

26.05.2018

92 Kişi Okumuş

0 Yorum

Türkiye Gençlik Vakfı Aksaray İl Temsilciliği düzenlenen törenle açıldı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Aksaray il temsilciliği, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan´ın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Açılış törenine Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Ak Parti Grup Başkanvekili Milletvekili İlknur İnceöz, Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu, Mustafa Serdengeçti, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milletvekili Adayı Muhammed Aktaş, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Belediye Başkanları ve STK temsilcileri katıldılar.

Kuran tilaveti ile başlayan açılış töreninde Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, TÜGVA Aksaray şubesinin açılışında, TÜGVA´nın, ortaokuldan üniversiteye, çalışan gençlere kadar tüm gençliği, sporla, sanatla, kültürle, teknolojiyle buluşturan yeni nesil bir gençlik vakfı olduğunu söyledi.

Gençliğin korunmasının, anayasal bir görev olduğunu vurgulayan Erdoğan, açılış töreninde yaptığı konuşmada; “Artık Türkiye öyle bir noktaya geldi ki gençliğimizi zehirleyen bütün bu etkenleri önümüze süren zihniyetle mücadeleye başlayabildi. Filmlere bakıyorsunuz; içkiye, uyuşturucuya, şiddete, aile bağlarının kopmasına özendiriyor. Tamamen bireyci, zevkine göre, hazlarıyla yaşayan bireylere özendiriyor. Şimdi bunlarla mücadele, etme-gitme-yapmayla olmuyor. Bunlarla mücadele etmemiz için, bu zihniyetin sahipleriyle mücadele etmemiz gerekiyordu ve hamdolsun 15 yıldır Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın liderliğinde, nasıl ´dünya 5´ten büyüktür´ diyorsak, bu zihniyetin ağa babalarıyla da mücadele etmeye başladık. TÜGVA’nın amacı güçlü Türkiye´nin öz güven aşıladığı gençler yetişerek çok daha büyük işlere imza atacak nesiller yetiştirmektir” dedi.

Vali Aykut Pekmez; “Ülkemizi bölmek için seksen öncesinde sağ-sol çatışmaları daha sonrasında yine bölücü terör örgütü bu emeli gerçekleştirmek için çalıştı. Ama maalesef 15 Temmuz 2016 da en alçak hain girişimi ile karşı karşı karşıya kaldık. Kendi uçağımız, tankımız; kendi meclisimizi, kendi emniyetimiz, kendi halkımız bombaladı. Mücadele bu gün de devam edecek bundan sonra da devam edecek. Elbette bu mücadeleyi bu güne kadar canımız pahasına sürdürdük. Mehmet Akif’in dediği gibi ‘toprağımızın her yerinden şüheda fışkıracak’ durumdayız. Her karış toprağımız şehit kanıyla sulandı. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı, gençlerimizi iyi yetiştirmemiz gerekiyor ki bu mücadelede her zaman başarılı olalım. İyi gençlik; Milli, manevi, dini, ahlaki değerlerimize sahip, Vatanını, bayrağını, ezanını seven gençler olmalıdır ki geleceğimizi teminat altına alabilelim. İşte bu gün açılışını yapacağımız vakfımız da bu gençleri yetiştirme anlamında önemli bir görev üslendi. Aksaray Temsilciliğimiz de inşallah hem fiziksel olarak hem de maneviyat olarak gençliğimizi yetiştirecek kapasitede. Ben Bu temsilciliğin İlimize, Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Konuşmaların ardından TÜGVA Aksaray il temsilciği, Vali Aykut Pekmez, Milletvekilleri İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu, Mustafa Serdengeçti, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, TÜGVA Aksaray İl Başkanı Hacı Tok ve protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesilerek hizmete girdi.

AKSARAY TÜGVA açılışı

AKSARAY TÜGVA açılışı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz