BAŞKAN YAZGI BORSAYI ZİYARET ETTİ

06.08.2018

22 Kişi Okumuş

0 Yorum

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, beraberindeki belediye meclis üyeleri birlikte Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ve borsa yönetim kurulu üyeleri toplantıda bir araya geldi.

Aksaray Ticaret Borsası Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Borsa yönetim kurulu, meclis üyeleri ve ticaret merkezindeki esnaflar katıldı.

Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, son 4 yılda Aksaray Belediyesi ile ortak yürütülen projelerle ilgili bir sunum yaptı. Ardından söz alarak Borsa Binasının içinde bulunduğu Tarım ve Ticaret Merkezinin Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın gayretleri sonucu inşa edildiğini açıkladı. Borsa Başkanı Özkök, Canlı Hayvan Pazarının taşınmasında Başkanın büyük katkı ve emeği olduğunu da sözlerine ekledi.

Ticaret Borsası ile Aksaray Belediyesi’nin ortak girişimleriyle hazırlanan Aksaray Organize Hayvancılık Bölgesi projesi içeriği hakkında bilgiler veren Borsa Başkanı Özkök, “Bu proje; Aksaray’ımızda daha modern ve büyük çaplı hayvancılık işletmelerin kurulmasına öncülük edecek. Aynı zamanda teşvik ve desteklemelerle birlikte yüksek miktarda üretim sağlanmasına vesile olacaktır. Kazanan üretici ve Aksaray olacaktır” dedi.

Özkök, son olarak ise yıkılan buğday pazarının yerine yine Aksaray Belediyesi ve Borsa işbirliğinde yeni bir proje hazırlandığını ilk kez bu toplantıda açıkladı.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise “Seçimden önce verdiğimiz sözleri ve vaatlerimizi bir bir yerine getirdik” dedi ve Borsa Ticaret Merkezi ile canlı hayvan pazarını işaret etti. Başkan Yazgı konuşmasının devamında “Sizlerde hatırlayacaksınız ki, seçimlerden önce Borsamızı ziyaret ettik. Esnaflarımız bizden daha iyi şartlarda alım satım yapabilecek iş yerleri istediler. Şimdi bugün bu toplantıyı yeni Borsa Binamızda yapıyoruz. Ticaret yaptığınız iş yerleri pırıl pırıl oldu.

Canlı Hayvan Pazarının eski durumunu herkes biliyor. Şimdi ise borsamızın hemen yanında modern bir Pazar kuruldu. Satıcı da alıcı şimdiki halinden memnun.

Ayrıca eski buğday pazarı alanına çok güzel bir proje hazırlıyoruz. Önümüzdeki günlerde bu projeyi Hamit Başkanımla açıklayacağız. Yeni projemizde hem siz esnaflarımız kazanacak, hem borsamız kazacak hemde Aksaray kazanacak” dedi.

Borsa Başkanı Hamit Özkök ve Tarım Ticaret Merkezi esnafları davetlerini kırmayıp düzenledikleri toplantıya katılan Başkan Yazgı’ya teşekkür ettiler.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz