Başkan Dinçer; “Aksaray’ımızı Her Platformda Tanıtmaya Devam Ediyoruz”

BAŞKAN DİNÇER;” VATANDAŞLARIMIZA DUYARLILIKLARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

BU KUPA AKSARAYIN

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük küçükbaş hayvan işletmesi Aksaray’a kuruluyor.

Vali Hamza Aydoğdu: “Aksaray Sultanhanı 2. OSB ile büyük değişim yaşayacak’

“HER MAHALLE DE ÇALIŞMA VAR”

ASÜ’de Akademik Yıl Düzenlenen Törenle Başladı.

AKSARAY BİLİM MERKEZİ E-SPORDA 2. SEZONA BAŞLIYOR

BEBEK TAKSİ UYGULAMASI HAYATA GEÇTİ

Muhtarlar’dan Vali Hamza Aydoğdu’ya ziyaret

BAŞKAN DİNÇER; “MUHTARLIK HİZMET VE TEMSİL MAKAMIDIR”

KGK, Ankara’da 2’nci yaşını böyle kutladı 

KOMŞU ARASINDA ÇIKAN TARTIŞMA BÜYÜK KAVGAYA SEBEP OLDU

Aksaray Mv. Cengiz Aydoğdu’nun 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı

DÜNYA KADIN ÇİFTÇİLER GÜNÜNDE BAŞKAN DİNÇER TAŞPINAR KASABASINI ZİYARET ETTİ

 • BIST 100

  1.519%0,67
 • DOLAR

  9,5116% 0,33
 • EURO

  11,0592% 0,29
 • GRAM ALTIN

  547,78% -0,39
 • Ç. ALTIN

  903,837% -0,39
 • Perşembe 19.5 ° / 7.2 ° Bulutlar
 • Cuma 13.5 ° / 4.4 ° kırık bulutlar
 • Cumartesi 15.7 ° / 4.7 ° Bulutlar
SOSYAL MEDYA VE İNTERNET GAZETECİLİĞİ YASASI'NA MECLİS'TE ÖNCELİK TANINMALI
İGF Başkanı Demir: "Baskılara boyun eğmeyin"
NİĞDE BELEDİYE SPOR 0-3 AKSARAY 1989 
BAŞKAN DİNÇER, “ŞEHRİMİZDE YATIRIM YANINDA ÜRETİME DE ÖNEM VERİYORUZ”
Başkan Dinçer; “Aksaray’ımızı Her Platformda Tanıtmaya Devam Ediyoruz”
BAŞKAN DİNÇER;” VATANDAŞLARIMIZA DUYARLILIKLARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”
BU KUPA AKSARAYIN
Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük küçükbaş hayvan işletmesi Aksaray’a kuruluyor.
Vali Hamza Aydoğdu: “Aksaray Sultanhanı 2. OSB ile büyük değişim yaşayacak’
“HER MAHALLE DE ÇALIŞMA VAR”
ASÜ’de Akademik Yıl Düzenlenen Törenle Başladı.
AKSARAY BİLİM MERKEZİ E-SPORDA 2. SEZONA BAŞLIYOR
BEBEK TAKSİ UYGULAMASI HAYATA GEÇTİ
Muhtarlar’dan Vali Hamza Aydoğdu’ya ziyaret
BAŞKAN DİNÇER; “MUHTARLIK HİZMET VE TEMSİL MAKAMIDIR”
KGK, Ankara’da 2’nci yaşını böyle kutladı 
KOMŞU ARASINDA ÇIKAN TARTIŞMA BÜYÜK KAVGAYA SEBEP OLDU
Aksaray Mv. Cengiz Aydoğdu’nun 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı

Ali GENÇ YAZAR ONAY


HERKESİN KAZANDIĞI KAYBEDENİ OLMAYAN ANLAŞMA!

HERKESİN KAZANDIĞI KAYBEDENİ OLMAYAN ANLAŞMA!


 Cumartesi’den devam. 

  Vali Aykut Pekmez’i makamında Aksaray Yenigün gazetemizin sahibi Yaşar Karatay Bey ile birlikte 1 Kasım 2016 günü ziyaret edip kendisini uzun uzadıya bilgilendirdikten  ” AKSARAY’IN SEÇİLMİŞ VE ATANMIŞLARINA EL ALTI KAYNAĞI” isimli ilimizin A’dan, Z’ye tüm sıkıntıları ve çarelerini belirten259 sayfalık kitap cesametindeki belgeyi teslim ettik. 

    Bu çalışmada ilimizin ne kadar kıymet biçilmez zenginlikleri olduğunu ve istenir ise bunların bulunulan yerin, bölgenin ve ilçe ile ilimizle ülkemiz için değerlendirilmesi için Valiliğe sunduğum imzalı teklifimde; 

   40 yıllık bilgi birikiminin ışığında 3 aylık uygusuz geçen geceler ve yorucu geçen günler süren samimi bir çabanın eseri olan ve 259 Sayfayı bulan bu bilgilerin verilmesinin maksadı başta Aksaray Valiliği olmak üzere Aksaray ilinin tüm atanmış ve seçilmişleriyle Meslek Odaları ve STK mensuplarını ilimizin sahip olduğu her biri birer  değer biçilemeyecek hazine değerinde olan yer altı ve üstü zenginlikleriyle  tarihi ve turistik zenginliklerimizle kadim geçmişimiz hakkında bilgilendirmek. 

    Yapılması gerekenlerle ilgili bilgi vermek maksadıyla hazırladığım tüm atanmış  ve seçilmişlerimizle Meslek Odaları mensuplarıyla gazeteciler için  bir el altı baş vuru kaynağı olan anlatılanların hiçbiri afaki ve hayali  şeyler değildir!!! 

   Her biri 40 yılı aşan dolu, dolu geçen Vilayet olmamızla üniversitemizin kurulmasıyla istikbalimizin olmazsa olmazlarının başında gelen bizi en yakın limana bağlayacak tren hattımızın yetkililere uzun uğraşlardan sonra kabul ettirilmesi başta olmak üzere birimizin bin edilmesiyle ilgili diğer çalışmaların yürütüldüğü  40 yılı aşan gazetecilik hayatım ve 58 yıllık ömrüm boyunca oluşan birikimlerin ve bu birikimlerle tespit edilenlerin Aksaray’ımızın mutlu istikbali için kullanılması içindir.!!! 

   Bunların gerçekleştirilerek yakın bir zamanda ilimizin kişi başına düşen gelirinin  çok kısa bir  zamanda 2 katına çıkartılması, orta vadede katlanması ve uzun vadede ise  kişi başına düşen milli gelirimizin 50 ila 60 bin hatta iyi bir planlama ve planlananın işinin ehli kişilerce yerine getirilmesi halinde 100 Bin ABD Dolarına çıkartılacağından adım gibi eminim!!! 

    Bu beni kendimden emin hale getiren bildiklerimin hakkıyla zamanında ve yerinde değerlendirilmesiyle köşe olacağımız konusunda vilayete açık çek veriyorum!!!  

    Bu açık çekin daha da somut hale getirilmesi için her biri diğerinden kıymetli olan yer altı ve üstü hazinelerimizden elde edilecek  karın %20’sinin tüm vergi ile harçlardan arındırılarak bana verilmesini diliyorum. 

   Bunun için öncelikle İller İdaresi kanunun Valiye ve  İl Genel Meclisine verdiği yetkilerle birlikte Vilayet, İl Özel İdaresi ,Belediye, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Ziraat Odası ve gereğinde OSB’den oluşan toplam hisse oranı %80 ve geriye kalan  %20’ hissesi ise tarafıma verilecek bir şirketin kurulmasının sağlanması için benimle  noterden anlaşma yapılmasını diliyorum. 

   UZMAN GÖRÜŞÜ BU ŞİRKETİN KURULMASININ MÜMKÜN OLDUĞU YÖNÜNDE!!! 

     Vali  Hamza Aydoğdu beye Vali Aykut Pekmez’e 2016 Kasımında verdiğim Atanmış ve seçilmişlere el altı kaynağının bir nüshasını İl Özel İdaresindeki medya mensuplarıyla ilk buluşmamızda  taktim etmiştim. 

  Bu bir kitap cesametindeki bilgi notunu okumaya başta Corona belası olmak üzere ilimizin sıkıntılarının giderilmesi için mesai arkadaşlarıyla göreve başladığı Haziran ayından itibaren 7/24 esasına dayalı çalışmadan fırsat bularak okuyup okuyamadığını bilmiyorum.!!! 

  17 Şubat Çarşamba  günü kendisini ziyaret ettiğimde  ziyaretin konusu olan meseleleri görüşmemin yanında bu konuyu da birkaç cümleyle de olsa gündeme getirerek Cumartesi ve bu günkü yazımı kast ederek yakında bunu köşe yazımla kendisine arz edeceğimi belirttim . 

   Vali Bey ile görüşmemden sonra ilimizin efsane Mülkiyelilerinden Vali Hüseyin Avni Coş’un Mülkiye baş müfettişi olması nedeniyle konuyu kendisine ileterek görüşünü sorduğumda bir şirket kurularak bu şirket aracılığıyla bu hazinelerimizin değerlendirilmesinin mümkün olacağını belirtti. 

      Bu görüş doğrultusunda İller İdaresi kanunundaki yetkiler buna yetmiyorsa Valilik tarafından ilgili Bakanlıklardan veya Cumhurbaşkanlığı makamından da görüş alınarak bu konudaki çalışmanın gerçekleştirilmesi. 

   Yapılacak bu  noter sözleşmesinden sonra teklif edeceklerimi yine bu noter aracılığıyla veya bu konuda yetkilendirilecek bir kamu kurumu veya kurulacak şirketin en üst makamı olan yönetim kuruluna yazılı talebimin Mevla’mızın izniyle veya çerçevesi çizilecek anlaşma çerçevesinde Şirket yönetimine sunmamdan itibaren bunlardan değerlendirilenlerden elde edilecek gelirin hesaplanması. 

   İleteceklerimden Kamu tarafından veya Özel kurumlar tarafından değerlendirilmesinden elde edilecek gelirin %80’ının Aksaray Vilayetine, İl Özel İdaresine ve kurulacak şirketin diğer ortaklarına, %20’nin ise ben yaşarken şahsıma nakit olarak verilmesini. 

    Hak vaki olup ta vefat etmemden sonra ise  vasiyetimde başka bir şekilde belirmemiş olursam anlaşma gereği  elde edilecek gelir olan  %20’den  %10’nun eşim ve evlatlarıma. 

     Daha sonra onların nesli devam ederse gelecek nesillerine. 

    Geriye kalanın %10’un  %50-%50 payla Türkiye Diyanet İşleri Vakfı ile Türk Kızılay’ına verilmesini. 

     Neslim devam etmez ise benim %10’luk hakkımın da %50-%50 olarak yani toplam gelirin hisseme düşecek olan %20’nin yarısının Türkiye Diyanet İşleri Vakıfına diğer yarısının ise Türk Kızılay’ına verilmesini teklif ediyorum. 

   Aramızda en kısa zamanda noterden sözleşme yapılarak ahir ömrümde bu can bu tende, bu akıl bu başta iken ilimizin atıl vaziyette bulunan tüm yer altı ve üstü değerlerinden maksimum şekilde özelde hemşerilerimizin, genelde ise Türkiye’mizdeki insanlarımızın hayat standardının yükseltilmesinde kullanılmasının zaman geçirilmeden sağlanması dileğiyle .01.11.2016 Salı. AKSARAY Ali GENÇ Gazeteci-Yazar” diye  Vali Aykut Pekmez beye sunduğum dileğimin gereğinin ilimizin mutlu istikbali için Vali Hamza Aydoğdu tarafından sonuçlandırılmasıyla kaybedeni olmayan kazananı ise hesaplanamayacak kadar çok olan teklifimin gereğinin zaman geçirilmeden  teoriden pratiğe çevirtilmesinin  sağlatılması dileğiyle. 

    Rabbim yar ve yardımcımız olsun.