Sel Gider Kum Kalır

30.03.2019

12 Kişi Okumuş

0 Yorum

2019 Mahalli seçimleri Ülke çapında, meydan muharebesine döndü. Liderler ve adaylar yapacaklarını anlatmanın yanında eleştiri dozunu hayli aşarak hakaretler içeren sözler söylediler.

Dilerim ki Türk halkı yaşantıları ve icraatlarında, bazı liderlerin ve adayların hakaret dolu sözlerini dikkate almazlar. Çünkü hayat birlik ve beraberlikle devam ediyor.

Çünkü halk, aynı şehir, aynı mahalle, aynı köyde ve hatta aynı apartmanda beraber yaşıyor. Her an her zaman birbirlerine ihtiyaçları kaçınılmazdır.

Cenazede, mevlitte, düğünde, nişanda, bayramda birlikte olma inancı ve zarureti vardır. Aslında da millet olmanın, millet olarakta güçlü olmanın demir ve çimentosu başta inancımız olmak üzere bu duygu, düşüncelerdir.

Özellikle, her önümüze gelen seçimler için, birlik ve beraberliğimizi zedeleyen, zayıflatan duruma düşersek maazallah, BEKAYI nasıl muhafaza ederiz. Milletimizin derinlerdeki inanç ve gönül birliği asırlarca devam ettiğinden, bayrağımız hiç inmemiş vede hamdolsun hiç devletsiz kalmamışız.

Liderlerimiz güçlü devlet ve millet olmaktan sıkça bahsediyorlar, yerden göğe kadar haklılar. Bu millet genlerinden gelen duygularla, güçlü devlet ve millet olmayı görüyor vede inanıyorlar. Lazım olan birazda liderlerimizin dikkat etmesidir.

Son elli seneye baktığımızda, 1960 ihtilali, 1980 ihtilali, Cumhurbaşkanlığı seçimler, 15 Temmuz 2016 kalkışması liderlerimizin anlaşamamasından ve oy kaygısından ve hesabından kaynaklanmıştır.

İnancımız o ki şu mazlum ve masum, her türlü fedakârlığa, kahramanlığa ve çilelere hazır olan milletimiz, bölmeden, kamplara ayırmadan, yönetilsin. Hak, haklıya teslim edilsin, gerisi hiç önemli değil.

Pazar günü oy kullanırken gerçekçi, mantıklı ve akıllı davranma günüdür. Bize düşen Aksaray´ı kim daha iyi yönetir, hizmeti daha iyi yapar, bizi daha iyi temsil ederi düşünerek oyumuzu kullanmalıyız.

Verilen oy geri alınmaz, bu iş avukatımızı azletmeye benzemez çünkü burada azil yok. BEŞ yıllığına oyumuzu temsil edecek adayı tayin ediyoruz. Sonra ahlar, vahlar para etmiyor.

Seçim döneminin Aksaray´ımızda oldukça seviyeli geçmesinden dolayı, tüm parti yetkililerimizi yürekten kutluyorum. 2019 mahalli seçimlerimizin hayırlara ve hizmetlere vesile olmasını diliyorum.

Hayrola, muvaffak ola, muzaffer ola.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER