2. AKSARAY BİLİM FESTİVALİ ÇELİK KANATLAR GÖSTERİSİ İLE BAŞLAYACAK

2. AKSARAY BİLİM FESTİVALİ ÇELİK KANATLAR GÖSTERİSİ İLE BAŞLAYACAK

2. AKSARAY BİLİM FESTİVALİ ÇELİK KANATLAR GÖSTERİSİ İLE BAŞLAYACAK

 

‘ÇELİK KANATLAR’ AKSARAY SEMALARINDA GÖSTERİ UÇUŞU YAPACAK

 

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi ev sahipliğinde 15-16-17 Eylül tarihler arasında gerçekleşecek olan 2. Aksaray Bilim Festivali’nin “Jandarma Çelik Kanatlar” uçuş gösterisi ile start alacağını açıkladı.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Valiliği ve TÜBİTAK’ın destekleriyle bu yıl 2’ncisi düzenlenen bilim festivaline 100’ün üzerinde ulusal ve uluslararası firmanın katılarak teknolojik ürünlerini sergileyeceğini söyledi. Bu yıl gerçekleşecek olan Bilim Festivalinin nitelik ve nicelik bakımından daha kapsamlı olacağını belirten Belediye Başkanı Dinçer, Festival açılışının Jandarma Çelik Kanatlar Uçuş gösterimi ile başlayacağı duyurdu.

 

Festival alanında 200 etkinlik çadırının yer alacağını bildiren Başkan Dinçer, “Etkinlik çadırlarımızda okul öncesi yaş grubundan başlayıp her yaştan ziyaretçiye hitap eden etkinlikler yapılacak. Ziyaretçilerimizi ülkemizin iftiharı olan bilim ve teknoloji üreten kurum ve firmaları ile bir kez daha buluşturuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Aksaray Bilim Festivalinin; Belediye ölçeğinde yapılan Türkiye’nin en büyük festivali olduğunun altını çizen Başkan Dinçer, “Ülkemizde bu tür organizasyon yapan 3 belediyeden birisiyiz. Aksaray Belediyemiz ile birlikte bu festivali yapan diğer belediyeler Konya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Kepez Belediyesi” dedi.

 

Bu yıl festival etkinleri arasında ‘Proje ve Girişim Yarışması’ düzenlediklerini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Dinçer, “Vatandaşlarımızın bilgi ve teknolojiye olan ilgilerini artırmak, gelecek nesillerimiz için bilimi somutlaştırmak için böyle bir yarışma düzenliyoruz” dedi.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 15 Eylül Cuma günü başlayacak Bilim Festivalinin açılışında Jandarma Çelik Kanatlar Uçuş Gösteri Timinin gösteri sunacağını ve Festivalin bu gösterim ile başlayacağını ifade etti. Festivalin son gününde ise Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi ekibi Solo Türk’ün Aksaray semalarını renklendirecek.BAŞKAN DİNÇER’DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN DİNÇER; “GAZİLERİMİZ GÖSTERDİKLERİ KAHRAMANLIKLARLA DAİMA O...

AKSARAY VALİ YARDIMCILARINDAN ASÜ REKTÖRÜ ARIBAŞ'A ZİYARET

Aksaray Vali Yardımcıları Murat Çağrı Erdinç ve Şeyma Polat Balak,...

TOGG, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası'na teslim edildi

TOGG, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası'na teslim edildi

TEMA GÖNÜLLÜLERİ AKSARAY'I TEMİZLEDİ.

16 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinliği kapsamında Aksaray TEMA Gön...

MHP İL BAŞKANI BURHANETTİN KARATAŞ'IN "19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJ...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Burhanettin KA...

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu Sosyal Güvenlik Kurumunu ziya...

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu; “Kamu hizmetlerinde vatandaşların memn...

Aksaray Baro Başkanı Av. Ferit KÖSE'nin 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ BAS...

Aksaray Baro Başkanı Av. Ferit KÖSE'nin 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ BAS...

AKSARAY BELEDİYESİ ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇLARINI TESLİM ETTİ

AKSARAY BELEDİYESİ ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇLARINI TESLİM ETTİ