1

İHTİSASLAŞMADA İLK YIL BAŞARILARLA GEÇTİ

2

ORTA ANADOLU BÖLGESİ BİTKİSEL ÜRETİM GRUP TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

3

Siyah Beyazlı Camia İçin Yardım Yemeğinde Buluştular AKSARAY SPOR İÇİN TEK YÜREK OLDULAR

4

68 AKSARAY BELEDİYESPOR’A DESTEK YAĞDI AKSARAY TAKIMINA SAHİP ÇIKTI

5

AKSARAY’IN COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERİ ADANA’DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI.

6

AKSARAYLI HANIMLAR AKMEK KURSLARI İLE GELECEĞE UMUTLA BAKIYOR

7

TSYD YILIN EN İYİLERİ

İLGİLİ HABERLER


Endüstriyel tasarım yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

Endüstriyel tasarım yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) ve Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği (TET) ortaklığında bu sene 15'incisi gerçekleştirilen İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmalarında ödüller sahiplerini buldu. Dört kategoride gerçekleşen ve 316 projenin başvurduğu yarışmada 32 proje ödüle layık görüldü.

 

Bu sene 15'incisi gerçekleştirilen İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) 2019 Endüstriyel Tasarım Yarışmaları kapsamında dereceye girenler ödüllerini aldı. İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) ve Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği (TET) ortaklığında, Design Week Turkey kapsamında düzenlenen törende, dört kategoride yarışan projeler arasında 32 proje ödüle layık görüldü ve toplam 212 bin TL para ödülü verildi.

 

GENÇ TASARIMCILARIMIZI DAHA DA TEŞVİK ETMEMİZ LAZIM

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, ödül töreninde yaptığı konuşmada; “Sürdürülebilir kalkınmanın odak noktası olan ihracatı, daha nitelikli ve değerli hale getirebilmek için çalıştıklarını belirtti. Gülle, "Bu yarışmalarımızı hemen hemen her ilde, tasarımın dokunduğu her sektörümüz nezdinde hayata geçirmemiz, değişimin temsilcisi genç tasarımcılarımızı, daha da teşvik etmemiz gerektiğine inanıyorum." dedi.

"Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye” misyonuyla, tasarımı, markalaşmayı, inovasyonu ve ArGe'yi tüm üretimin merkezine konumlandırdıklarını kaydeden Gülle, şöyle devam etti: "TİM olarak, tasarımı ülkemiz için vazgeçilmez bir değer haline getiren çalışmalara imza atıyoruz. Dün başlayan ve 17 Kasım’a kadar sürecek olan Türkiye’nin en geniş kapsamlı tasarım etkinliği “Design Week Turkey” bu kapsamdaki en kapsamlı programımız. Bu kapsamı da her geçen gün hem içerik olarak hem de hitap ettiğimiz kitle olarak büyütmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz sene, 22 olan panel ve konferans sayımızı 33’e, 50 olan konuşmacı sayımızı 120’nin üzerine, sergi sayımızı 19’dan 28’e yükselterek adeta birlikte ev sahipliği yaptığımız 100 tasarımcımızı 150 tasarımcımızla buluşma noktasına getirerek, hitap ettiğimiz ziyaretçi potansiyelini 50 binden 60 bin üzerine yükselttik. İstanbul’un ruhunu ve Türk tasarımının hayal ötesi dünyasını, tüm tasarım ekosisteminin paydaşları kucaklayana kadar da büyümeye devam edeceğiz."

EKTİĞİMİZ TOHUMLAR FİDANLARA DÖNÜŞTÜ

İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Öztiryaki, bu yılki yarışmalar ile tasarımla dolu 15 seneyi geride bırakmış olduklarını ve yola ilk çıktıkları zaman ile gelinen nokta arasındaki farkı yaşayanların çok iyi bildiğini belirtti. Türkiye'nin ürün kalitesi ve tasarımının yanı sıra Ar-Ge'si ve marka gücü ile ön plana çıkan bir ülke olması gerektiğini kaydeden Öztiryaki, "Küresel