İl Jandarma Komutanlığında veda programı düzenlendi

İl Jandarma Komutanlığında veda programı düzenlendi

İl Jandarma Komutanlığında veda programı düzenlendi

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli iken başka illere tayin olan personele veda programı düzenlendi. Programda tayin olan 91 personele hizmet anı plaketi takdim edildi.

İl Jandarma Komutanlığı bahçesinde düzenlenen programa Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik, birim amirleri ve jandarma personeli katıldı.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu düzenlenen programda yaptığı konuşmasında; “Coğrafya bir kaderdir doğrudur. Ama bu coğrafyada yaşamak ve ayakta kalmak her milletin de baş edeceği bir durum değildir. Bizim yaşadığımız ve içinde bulunduğumuz durum; sadece bu milletin irfanı, feraseti geçmişten getirdiği birikim ve tecrübesi ile ayakta kalacağı bir durumdur “dedi.

Jandarma ekiplerinin Aksaray’da halkı ile bütünleşerek, vicdanını ve merhametini ortaya koyup jandarmaya olan bakış açısını değiştirmiş ve Türkiye ye bu anlamda model olduğunu belirten Vali Aydoğdu;

“İşimiz ne kadar güvenlik olsa da otorite gerekse de biz vicdanımızı merhametimizi ve adalet duygumuzu hiçbir zaman bir tarafa koymadık. Jandarmamız yeri geldi yaşlı ninemizi evine götürdü. Yeri geldi üniversite sınavına yetişmesi gerek öğrencimizi götürdük. Yeri geldi insan dışındaki canlılara şefkat ve merhamet gösterdik. Bu anlamda bu milletin size biçtiği rolü en güzel en şeffaf ve itibarlı şekilde yerine getirdiniz. Vazifeniz gereği buradaydınız devletimiz uygun gördü şimdi başka bir ilde coğrafyada milletimize hizmet edeceğiz. Sizinle gurur duyuyoruz. Allah yolunuzu bahtını açık etsin” dedi.

Türk milletinin hiçbir millette olmayan bir vasfı olduğunu vurgulayan Vali Aydoğdu; “ Bizim milletimiz vefalı, kadirşinas merhametlidir. Kendisine yapılan iyilikleri hiçbir zaman unutmaz. Gittiğiniz yerlerde rol model olmanız. Bizim millet olarak buna çok ihtiyacımız var. Sakın şöyle düşünmeyin ben bir ilçeye gideceğim, sınıra gideceğim burada benim yaptıklarımın ne önemi var demeyin. Samimiyetle inanarak yapılan her şeyin karşılığı vardır. Mutlaka bunun karşılığın hep birlikte görürüz. 2 yıl içinde sizlerle Aksaray da yaptıklarımız Türkiye sınırlarını aşmış durumda. Aksaray her yönü ile bütün şehirlere rol model olan bir şehir durumuna gelmiştir “diye konuştu.

İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Ali Büber’de yaptığı konuşmasında Jandarma Genel Komutanlığının en fazla atama gören kurum olduğunu söyledi. Bunun bir dezavantaj olarak görülse de jandarma açısından beceri ve tecrübe kazanımı açısından büyük önem taşıdığını kaydetti.

Konuşmaların ardından Aksaray İl Jandarma Komutanlığı emrinde görev yaparken çeşitli illere tayin olan subay, astsubay, uzman çavuşlara hizmet anı plaketi takdim edildi. Tören Jandarma Marşının söylenmesinin ardından sona erdi.BAŞKAN DİNÇER’DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN DİNÇER; “GAZİLERİMİZ GÖSTERDİKLERİ KAHRAMANLIKLARLA DAİMA O...

AKSARAY VALİ YARDIMCILARINDAN ASÜ REKTÖRÜ ARIBAŞ'A ZİYARET

Aksaray Vali Yardımcıları Murat Çağrı Erdinç ve Şeyma Polat Balak,...

TOGG, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası'na teslim edildi

TOGG, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası'na teslim edildi

TEMA GÖNÜLLÜLERİ AKSARAY'I TEMİZLEDİ.

16 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinliği kapsamında Aksaray TEMA Gön...

MHP İL BAŞKANI BURHANETTİN KARATAŞ'IN "19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJ...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Burhanettin KA...

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu Sosyal Güvenlik Kurumunu ziya...

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu; “Kamu hizmetlerinde vatandaşların memn...

Aksaray Baro Başkanı Av. Ferit KÖSE'nin 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ BAS...

Aksaray Baro Başkanı Av. Ferit KÖSE'nin 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ BAS...

AKSARAY BELEDİYESİ ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇLARINI TESLİM ETTİ

AKSARAY BELEDİYESİ ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇLARINI TESLİM ETTİ