KANTİNLERE FİYAT TARİFESİ GETİRİLİYOR

KANTİNLERE FİYAT TARİFESİ GETİRİLİYOR

KANTİNLERE FİYAT TARİFESİ GETİRİLİYOR

Aksaray’da öğrenciler rahat okul kantinlerinde istediklerini almaları için Aksaray Valiliği tarafından tüm ürünlere fiyat tarifesi belirleniyor.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Aksaray’da okullarda öğrencilere hizmet veren kantinciler ile bir araya gelerek siz kazanın ancak öğrencilerimizde mağdur olmasın hep birlikte fiyatları uygun hale getirelim dedi.

Aksaray İl özel İdare toplantı salonunda yapılan toplantıya Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, İl Özel İdare Genel Sekreteri Yüksel Çelik, Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, Ticaret İl Müdürü İsmail Sevim ve okulların kantin işletmecileri katıldı.

 

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu burada yaptığı konuşmada; Kantinlerin temizlik ve hijyen konusunda çok iyi bir durumda olduğuna dikkat çekerek bu duyarlı davranış için teşekkür ederek hepiniz aynı zamanda anne babasınız. Ben bir okula gittiğimde bir öğrencimiz sayın valim ben simit alamıyorum dediği zaman benim içim parçalanıyor. Eminim sizin de parçalanıyor. Biz kantinleri gezdiğimiz zaman bütün okul kantinlerinde bir fiyat istikrarının olmadığını gördük. Bakın bu şehir şehri Süleha olarak biliniyor. Salihler şehri çocuklarımız çay içsin bir bardak çayı niye esirgiyoruz diye konuşan Vali Aydoğdu bu şehirde bir çocuğumuz bir vatandaşımız açsa açıksa vebali hepimize onun için biz sizin de aile geçindirdiğinizi biliyoruz. Aile geçindirmek zorunda olduğunuzu biliyoruz. Sizin de çoluğunuz çocuğunuz var. Sizin de gelir seviyeniz iyi olmalı ailenize bakmalısınız ama hep beraber bu kar marjlarını makul mantıklı sizi de rahatsız etmeyecek seviyeye çekeceğiz. Evet, dünyada bir ekonomik sıkıntı var ancak ekonomik sıkıntıdan daha büyük bir sıkıntıyı söylüyorum size çok ciddi ahlaki bir sıkıntı var. Durduk yere herkes zam yapıyor bu doğru değil biz beraber sizinle birlikte bugün ilk kez Aksaray’dan başlayarak buna bir çözüm bulacağız diye konuştu.BAŞKAN DİNÇER’DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN DİNÇER; “GAZİLERİMİZ GÖSTERDİKLERİ KAHRAMANLIKLARLA DAİMA O...

AKSARAY VALİ YARDIMCILARINDAN ASÜ REKTÖRÜ ARIBAŞ'A ZİYARET

Aksaray Vali Yardımcıları Murat Çağrı Erdinç ve Şeyma Polat Balak,...

TOGG, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası'na teslim edildi

TOGG, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası'na teslim edildi

TEMA GÖNÜLLÜLERİ AKSARAY'I TEMİZLEDİ.

16 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinliği kapsamında Aksaray TEMA Gön...

MHP İL BAŞKANI BURHANETTİN KARATAŞ'IN "19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJ...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Burhanettin KA...

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu Sosyal Güvenlik Kurumunu ziya...

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu; “Kamu hizmetlerinde vatandaşların memn...

Aksaray Baro Başkanı Av. Ferit KÖSE'nin 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ BAS...

Aksaray Baro Başkanı Av. Ferit KÖSE'nin 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ BAS...

AKSARAY BELEDİYESİ ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇLARINI TESLİM ETTİ

AKSARAY BELEDİYESİ ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇLARINI TESLİM ETTİ