SARATLI, UMUDUN ADAYI ALİ ABBAS ERTÜRK İLE COŞTU

SARATLI, UMUDUN ADAYI ALİ ABBAS ERTÜRK İLE COŞTU

SARATLI, UMUDUN ADAYI ALİ ABBAS ERTÜRK İLE COŞTU

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Adayı Ali Abbas Ertürk ve Gürsel Keskin’in Saratlı mitingi vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşti. Adaylar Saratlı girişinde uzun bir konvoy ve ellerinde Türk Bayrağı bulunan coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Saratlı Meydanını dolduran kalabalık  “Bizim Ali sen bizim umudumuzsun” ve “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları ile meydanı inletti. Ali Abbas Ertürk’ün sözleri sık sık alkış ve tezahüratlarla kesildi.

“Saratlı ne güzelsin, ne muhteşemsin”

İYİ Parti Milletvekili Adayı Ali Abbas Ertürk vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, kendisne gösterilen ilgiye, “Saratlı, ne güzelsin, sen böyle ne güzelsin, ne muhteşemsin, harikasın Saratlı” sözleriyle teşekkür etti. Programın hemen başında Saratlılı bir çocuk, baharın temsili olarak, Ali Abbas Ertürk’e marteniçka bilekliği hediye ederek “Ali Abi sen bizim umudumuzsun” dedi. 

Bu marteniçka 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çankaya yolculuğunun müjdesi”

Kendisine hediye verilen marteniçkanın umudun, baharın, iktidarın, adaletin, hukukun, demokrasinin müjdesi olduğunu kaydeden Ertürk, “Bu marteniçka 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çankaya yolculuğunun müjdesidir. Saratlı meydanında umudu gördüm, coşkuyu gördüm, heyecanı gördüm… Saratlı Meydanında iktidarın müjdesi olarak bu bilekliği kızımızın bileğine takıyorum ve yavrularımızın gözünüzün içine bak baka söylüyorum; hayatım boyunca, ömrüm yettiği müddetçe yavrularımızın mutluluğu için çalışacağım. Bunun sözünü bu meydanda veriyorum size” dedi.

“14 Mayıs’ta yapacağımız seçim HÜDAPAR’LA şehidimiz Gaffar Okan’ın seçimi olacak”

Milletvekili Adayı Ali Abbas Ertürk, 14 Mayıs seçimlerinin önemine dikkat çekti. 14 Mayıs günü herkesin sandığa giderek ülkede umudun ve kurtuluşun kapısını açacağını belirten Ertürk, “Bu ülkede yüz yıl önce başlattığımız ama zaman zaman yarım kalmış mücadelemizi Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında taçlandıracağız. Biz yüzüncü yılı taçlandırdığımız zaman Anıtkabir’de yatan o yiğit adam daha rahat uyuyacak. Buradan Anıtkabir’e selam olsun, bu yüzyılı onun adına biz inşa edeceğiz. 14 Mayıs’ta yapacağımız seçim iyiyle kötünün seçimi olacak. Haklıyla haksızın seçimi olacak. Zalim ile mazlumun seçimi olacak. Emekçiyle rantçının, doğruyla yanlışın, vatan sevdalılarıyla dolar sevdalılarının seçimi olacak. 14 Mayıs’ta yapacağımız seçim şehit kanları ile sulanmış vatan toprağı ile oy getirisi olan hazine arazileri ve toprakları arasındakilerin seçimi olacak. 14 Mayıs’ta yapacağımız seçim HÜDAPAR’LA Şehidimiz Gaffar Okan’ın seçimi olacak, bunu herkes böyle bilsin. 14 Mayıs’ta yapacağımız seçim cesaretle esaretin seçimi olacak. Özgürlükle otoritenin seçimi olacak. O gün bunun kararını vereceğiz. 15 Mayıs’ta hem iktidarı teslim alacağız hem de bu ülkede büyük bir enkaz devralacağız” dedi.

“Anadolu annesi yirmi yıldır tenceresinde dert kaynatıyor” 

Bu iktidar döneminde halkın her kesiminin ciddi problemler yaşadığına işaret eden Ali Abbas Ertürk, “20 yıl boyunca ülkeyi getirdikleri durum ortada. Kocaeli’nde, pantolon isteyen oğluna pantolon alamadı diye canına kıyanlar bu iktidar döneminde yaşandı. Aldığı yaş odunlar yanmadığı için üşüyen evladı ısınsın diye saç kurutma makinasını çalıştıran ve ardından yan odada canına kıyan annenin olayı bu iktidar zamanında yaşandı, bunu unutmayacağız. Sınırlarımız yolgeçen hanı oldu, üç tarafı denizle çevrili vatanımızın her tarafı terör örgütüyle sarıldı. Bu da bu iktidar zamanında oldu, bunu da unutmayacağız. Bizim gençlerimiz bu ülkeden umudunu kesip giderken, ülkeyi mülteci kampına çevirenler de bunlar oldu, bunları da unutmayacağız. Anadolu annesi 20 yıldır tenceresinde dert kaynatıyor, cefa çekiyor, çocuklarının geleceğinden kaygı duyduğu için gözyaşı döküyor. Anadolu annesinin acısını da unutmayacağız, bunun da sözünü veriyorum” dedi.

“Sinan Ateş’in katilini Milletvekillerinin evinde saklayanlar bize milliyetçik dersi vermeye kalkıyor”

Milliyetçilik söylemleriyle toplumsal bir algı oluşturulmaya çalışıldığını da vurgulayan Ertürk, “Bu enkaz tablosunu görmeyelim, anlamayalım diye ülkemizi yönetenler bir çamur kampanyasına başladılar. Yaptıkları iş iftira ve dedikodu. Bu çamur siyasetine asla prim vermeyeceğiz. Milliyetçilik dersi alacak durumda değiliz. Vatan sevgimizi kimseye ispatlamak zorunda değiliz” dedi. Ali Abbas Ertürk, konuşmasına şöyle devam etti: “Bize Milliyetçilik dersi vermeye kalkanlar kendi evlatlarının katledilmesine, Sinan Ateş’in katledilmesine taziye dileyemeyenler, Sinan Ateş’in katilini Milletvekillerinin evinde saklayanlar bize milliyetçik dersi vermeye kalkıyor… Hadi oradan, sana mı kaldı milliyetçilik? Biz milliyetçiliğimizi kurtuluş savaşında kanla yazdık. Biz bu vatanın kazanılan son toprak parçasını üçüncü Genel Başkanımız rahmetli Bülent Ecevit döneminde aldık. O zaman Bülent Ecevit’in sözleri ile cevap verelim, ‘Biz sizler gibi milliyetçiliği sokak duvarlarına değil, Kıbrıs’ın Beşparmak Dağlarına yazdık.’ IŞİD’den postayı yiyince türbeyi alıp kaçanlar bize bu dersi veremez”

“FETÖ de kahrolsun, PKK da kahrolsun”

Milletvekili adayı Ertürk konuşmasının devamında, Ali Abbas Ertürk’e verilen oyla PKK’yı ilişkilendiren bir açıklamayı eşleştirdi ve şunları söyledi: “AK Parti ikinci sıra adayı ‘Ali Abbas Ertürk’e verdiğiniz oy PKK’ya gidecek’ demiş. Bu densize cevap vermeye değmez de bir iki kelime söyleyelim, içimizde kalmasın. Be densiz, benimle siyasi mücadeleye gireceksen adam gibi gir, projelerinle yarışalım. Benimle siyasi mücadeleye gireceksen çık sen yaptıklarını anlat ben de yaptıklarımı anlatayım. Benimle siyasi mücadeleye gireceksen çık televizyonda karşıma, Yenikent’te hazine arazilerini nasıl yağmalattığını sorayım. Çık karşıma yağmacı milletvekilini savun, ben de İstanbul’a kadar kovaladığım milletvekilinin neler yaptığını anlatayım. Ama bunlarda bu olmaz. Bunlarınki varsa yoksa çamur siyaseti, karalama siyaseti. Sen Aksaraylı yurttaşlarımızın oyuna nasıl PKK dersin be edepsiz? Ben siyaset yaptığım sürece, AK Partiye MHP’ye oy veren hiçbir kardeşime kötü bir söz söylemedim. Karakterime yakışmaz ama Ali Abbas Ertürk Saratlı Meydanından diyor ki; FETÖ de kahrolsun PKK da kahrolsun. Peki, sen Hizbullah da kahrolsun diyebiliyor musun? O koynuna aldığın Hizbullah’a ‘kahrolun’ diyebiliyor musun? Diyemez, çünkü bizim altı parti dışında kimseyle bir ortaklığımız yok ama onlar kadınlarımıza hakaret eden, Türk Bayrağına hakaret eden, Atatürk’e hakaret eden HÜDAPAR’la koyun koyuna. Bunu da unutmayacağız” dedi.

“Bir de sözde milliyetçimiz Devlet Bahçeli var”

Konuşmasında Devlet Bahçeli’ye de değinen Ertürk “Bir de sözde milliyetçimiz Devlet Bahçeli var. 2019 seçimini hepimiz hatırlayalım. Abdullah Öcalan canisi İstanbul seçmenine dedi ki ‘Seçimi boykot edeceksiniz.’ HDP de dinlemedi ‘Boykot etmeyeceğiz, vatan evladı İmamoğlu’na oy vereceğiz’ dedi. Peki, o milliyetçi Devlet Bahçeli ne yaptı biliyor musunuz? Grup Toplantısında HDP’ye fırça attı, ‘Lideriniz Öcalan’ı neden dinlemiyorsunuz?’ dedi. Bunun milliyetçiliği bu kadar” dedi. 

Saratlı Kasabasını bir Türkiye markası yapacağım”

Ali Abbas Ertürk Saratlı Meydanını dolduran vatandaşlara “Bana üç yıl boyunca Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı görevini verdiniz. Bu İl Başkanlığı döneminde icraatları mı, siyasi faaliyetlerimi, başkanlığımı başarılı bulmuyorsanız bana oy vermeyin. Kimseden hatır gönül istemiyorum, annem de dâhil, bu kadar açık. Ben İl Başkanlığım dönemimde sizin verdiğiniz yetkiyi en iyi şekilde kullanmaya çalıştım. İl Başkanlığım döneminde çiftçinin, esnafın, işsizin, atanamayanın, evinde tencere kaynamayanın sesi oldum. Yolsuzluğun, vurgunun üzerine giden bir kardeşiniz oldum. Nerede bir sıkıntı, yağma talan varsa ‘Allah’ın verdiği canı Allah’tan başkası alamaz’ diyerek her türlü karanlık ilişkilerine çomak soktum. Şimdi de milletvekili adayı olarak karşınızdayım. Eğer beni TBMM’’ye Milletvekili olarak gönderirseniz, halkın umudu Kemal Kılıçdaroğlu’nu da Çankaya yolcusu yaparsanız, Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğuna oturtursanız, bu beş yıllık zaman zarfında Aksaray’ın makus talihini değiştireceğiz. Aksaray’ı hizmete boğan bir kardeşiniz olacağım. Saratlı kasabamızı bir Türkiye markası yaparak, Sayın Belediye başkanımızla el ele çalışan bir Milletvekili olacağım. Haksızlığın karşısında, vurgunun talanın karşısında Mecliste de dimdik duracağım, kimsenin endişesi olmasın. Mazlumun, yoksulun, kimsesizin, sesi çıkmayanın parlamentodaki susmayan sesi olacağım. Bundan da hiç birinizin şüphesi olmasın. Meclis kürsüsünde emeği, alın terini, köylüyü, çiftçiyi savunan bir ses olacağım. Gençlerimizin umudu, çocuklarımızın geleceği olacağım. Gençlerimizin kürsüdeki sesi olacağım kimsenin endişesi olmasın” dedi. 

“Hepimizin önceliği Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’si, geri kalan hiçbir şeye takılmayın”

Ali Abbas Ertürk kendisi ile birlikte seçim startı verildiği andan itibaren çalışan altılı masa il başkanlarını da teşekkür etti. Ertürk, “Hepimizin önceliği Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’si, geri kalan hiçbir şeye takılmayın” dedi.

“CHP Adaylarını mecliste görmek için bu seçim İYİ Partiye oy vereceksiniz”

Oy Pusulasında Cumhuriyet Halk Partisi logosunun olmayacağına da değinen Milletvekilli adayı Ertürk, “Cumhuriyet Halk Partisi adaylarını meclise sokmanın tek yolu hepinizin oyunu İYİ Partiye vermesi” dedi ve mührün hangi parti logosuna basılacağını bir kere daha izah etti.

Milletvekili adayı Ertürk Ahmet Arif’e ait bir şiir okuyarak, konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Dayan Saratlı, sekiz gün kaldı, bir umudum siz de anlıyor musunuz, bir umudum Mustafa Kemalin çocuklarında. 14 Mayıs Demokrasi Bayramımız şimdiden kutlu olsun” dedi. Program bitiminde Milletvekili Ertürk’ü bırakmayan vatandaşlar fotoğraf çektirmek için adayın etrafını sardı. 

Saratlı programına, Saratlı Belediye Başkanı Zeki Türker, Yeşiltepe Belediye Başkanı Tahsin Çelik, CHP İl Başkanı Hacı Ali Keleş, Gelecek Partisi İl Başkanı Gafur Yıldız, Demokrat Parti İl Başkanı Servet Ceylan, DEVA Partisi İl Başkan Yardımcısı Abdullah Türker, CHP Merkez ilçe Başkanı Ayfer Zengin, CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Cansu Bülbül, CHP Kadın ve Gençlik kolları yöneticileri, önceki dönem CHP İl Başkanları ve Merkez İlçe Başkanları, Gülağaç İlçe Başkanı Sait Uzun, Millet İttifakı bileşeni partilerin eski ve yeni yöneticileri katıldı. BAŞKAN DİNÇER’DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN DİNÇER; “GAZİLERİMİZ GÖSTERDİKLERİ KAHRAMANLIKLARLA DAİMA O...

AKSARAY VALİ YARDIMCILARINDAN ASÜ REKTÖRÜ ARIBAŞ'A ZİYARET

Aksaray Vali Yardımcıları Murat Çağrı Erdinç ve Şeyma Polat Balak,...

TOGG, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası'na teslim edildi

TOGG, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası'na teslim edildi

TEMA GÖNÜLLÜLERİ AKSARAY'I TEMİZLEDİ.

16 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinliği kapsamında Aksaray TEMA Gön...

MHP İL BAŞKANI BURHANETTİN KARATAŞ'IN "19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJ...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Burhanettin KA...

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu Sosyal Güvenlik Kurumunu ziya...

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu; “Kamu hizmetlerinde vatandaşların memn...

Aksaray Baro Başkanı Av. Ferit KÖSE'nin 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ BAS...

Aksaray Baro Başkanı Av. Ferit KÖSE'nin 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ BAS...

AKSARAY BELEDİYESİ ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇLARINI TESLİM ETTİ

AKSARAY BELEDİYESİ ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇLARINI TESLİM ETTİ