TEKSTİL İŞÇİLERİNDEN TURAN YALDIR'A: ASGARİ ÜCRET DEĞİL ALIM GÜCÜMÜZ ARTSIN

TEKSTİL İŞÇİLERİNDEN TURAN YALDIR'A: ASGARİ ÜCRET DEĞİL ALIM GÜCÜMÜZ ARTSIN

TEKSTİL İŞÇİLERİNDEN TURAN YALDIR'A: ASGARİ ÜCRET DEĞİL ALIM GÜCÜMÜZ ARTSIN

Organize Sanayi Bölgesindeki İşçiler, Turan Yaldır'a Destek Sözü Verdi

Millet İttifakı adayları, Aksaray Kapalı Çarşı esnafı ziyaretinin ardından Aksaray'ın 48 Mahallesinin muhtarlarıyla bir araya geldi. 

Millet İttifakı Milletvekili adayı Turan Yaldır, Ali Abbas Ertürk, Naciye Akkuş Türk ve İYİ Parti milletvekili Ayhan Erel, seçim çalışmaları kapsamında Aksaray Kapalı Çarşı esnafını 2 kez ziyaret etti. Aksaray'ın nabzını tutan Kapalı Çarşı esnafından gördükleri ilgiden memnun olduklarını söyleyen Milletvekili adayı Turan Yaldır, "Aksaraylı hemşehrilerimiz sabırsızlıkla 14 Mayıs'ı bekliyor. Sahada yapmış olduğumuz çalışmalarda görüyoruz ki Aksaraylı hemşehrilerimiz sabırlı ve sessizce sandığın kurulacağı günü bekliyor" dedi.

"Bizi Bunlardan Kurtarın"

Zor şartlar altında çoluğunun çocuğunun nafakasını kazanmaya çalışan bir esnaf, dün aldığı ürünü bugün yerine koyamadığını, sürekli hareketli olan fiyat artışlarından dolayı vatandaşlara fiyatları yansıtamadıklarını belirterek Yaldır'a dert yanarken, "Bizleri artık bunlardan kurtarın, önümüzü göremiyoruz. Birçoğumuz neredeyse siftah edemiyoruz, ürün tedarikindeki dengesiz fiyat artışları yüzünden müşterilerimizle karşı karşıya geliyoruz. Müşteri de haklı biz de haklıyız, üretici de haklı. İktidara sorsak herkes suçlu, stokçu ya da nankör" ifadelerini kullandı. 

Tüm Muhtarlarımız Bizim En Samimi Mesai Arkadaşımız

Aksaray Merkez Mahallesi muhtarları ile bir araya gelen Millet İttifakı Milletvekili adayları, muhtarlarla fikir alışverişi yaparak görüş ve önerileri dinledi. "Bu kadim şehri birlikte yöneteceğiz" diyen Milletvekili adayı Turan Yaldır, "Değerli muhtarlarımıza üstün gayret ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu kadim şehri ortak akıl ile hep birlikte yöneteceğiz. Hemşehrilerimizle en yakın teması sağlayan muhtarlarımızla tek tek görüşüp kendilerinin, mahallelerimizdeki sorun ve çözüm önerilerini dinleyip not aldık. Ankara'dan bakmakla, Aksaray'ın sorunlarının hallolmadığını biliyoruz. Tüm mahalle muhtarlarımız bizim en samimi mesai arkadaşımız" değerlendirmesinde bulundu. 

Yoğun bir seçim kampanyası süreci yürüten Millet İttifakı adayları, muhtarlarla yaptıkları görüşmenin ardından Organize Sanayi Bölgesine giderek, buradaki tekstil fabrikalarını ziyaret etti.

Asgari Ücretli Çalışanların Umudu Sizlersiniz

Gerçekleşen ziyarette Yaldır ile yatırımcı ve işçiler arasında samimi diyaloglar yaşandı. Yaldır'ı karşısında gören tekstil çalışanları, bu ziyaretten büyük bir mutluluk duyduklarını dile getirerek, "Bizim umudumuz sizlersiniz. Evet asgari ücrete zam geliyor ama biz zam gelmesinden yana değiliz. Yeter ki alım gücümüz olsun yoksa rakamların büyük olması asgari ücrete pek yaramıyor. Asgari ücrete ne zaman zam gelse iğneden ipliğe her şeye zam geldiğini biliyoruz. Asgari ücretli çalışanların umudu sizlersiniz" derken, destek sözü de verdiler.BAŞKAN DİNÇER’DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN DİNÇER; “GAZİLERİMİZ GÖSTERDİKLERİ KAHRAMANLIKLARLA DAİMA O...

AKSARAY VALİ YARDIMCILARINDAN ASÜ REKTÖRÜ ARIBAŞ'A ZİYARET

Aksaray Vali Yardımcıları Murat Çağrı Erdinç ve Şeyma Polat Balak,...

TOGG, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası'na teslim edildi

TOGG, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası'na teslim edildi

TEMA GÖNÜLLÜLERİ AKSARAY'I TEMİZLEDİ.

16 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinliği kapsamında Aksaray TEMA Gön...

MHP İL BAŞKANI BURHANETTİN KARATAŞ'IN "19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJ...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Burhanettin KA...

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu Sosyal Güvenlik Kurumunu ziya...

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu; “Kamu hizmetlerinde vatandaşların memn...

Aksaray Baro Başkanı Av. Ferit KÖSE'nin 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ BAS...

Aksaray Baro Başkanı Av. Ferit KÖSE'nin 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ BAS...

AKSARAY BELEDİYESİ ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇLARINI TESLİM ETTİ

AKSARAY BELEDİYESİ ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇLARINI TESLİM ETTİ