Trafik Eğitim Parkuru hizmete girdi

Öğrencilere trafik eğitimleri uygulamalı verilecek

Trafik Eğitim Parkuru hizmete girdi

-Öğrencilere trafik eğitimleri uygulamalı verilecek

Okul öncesi ve okul çağındaki çocukların trafik kurallarını öğrenmeleri ve alışkanlık kazanmalarını sağlamak amacıyla yaptırılan Trafik Eğitim Parkurunda ilk ders Vali Hamza Aydoğdu’nun katılımıyla verildi. Teorik eğitimlerin verildiği sınıfları ziyaret eden Vali Aydoğdu; öğrencilerin trafik polisleri nezaretinden başlatılan uygulamalı eğitimlerin startını verdi.

İçişleri Bakanlığınca 81 ilde başlatılan proje kapsamında Aksaray Trafik Parkı ve Eğitim Parkurunun yapımı İl Özel İdaresi, Aksaray Belediyesi ve hayırsever desteği ile tamamlandı.

Vali Aydoğdu İl Özel idaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ile birlikte Aksaray Trafik Eğitim Parkurunda incelemelerde bulundu. Vali Aydoğdu parkur içerisinde yer alan dersliklerde öğrencilere verilen ilk trafik eğitim dersine katıldı.

Trafik ekiplerinin trafik kuralları başlıklı ilk dersine katılarak öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Aydoğdu; trafik ve uyulması gereken kuralların önemine dikkat çekti. Vali Aydoğdu, parkurda trafik polisleri nezaretinde başlatılan uygulamalı eğitimlerin startını verdi. Ekipler parkur içerisinde yer alan elektrikli bisikletlerle trafik ışıkları, altgeçit, yaya geçitlerinden geçen öğrencilere uyulması gereken kuralları anlatarak trafik levhaları hakkında bilgiler verdiler.

Öğrencilerle birlikte pasta kesen Vali Hamza Aydoğdu yaptığı açıklamada; Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile öğrencilerin belirlenecek günlerde teorik ve uygulamalı trafik derslerini eğitim parkurunda alacaklarını söyledi. Vali Aydoğdu açıklamasında; “Çocuklarımızın kişilik ve şahsiyetleri, 0-7 yaş arasında yüzde 60’ı olgunlaşıyor. İlkokula başlarken hayatın bir parçası olan trafiği teorik ve pratik olarak burada çocuklarımıza öğreteceğiz. Hayatın içerisinde olan ve yaşamın bir parçası olan trafiği ve trafik eğitimini çocuklarımıza düzgün, sistematik bir şekilde üretirsek hayat daha da yaşanır olur. Trafik akışında herhangi bir problem olmaz. İş insanı Ahmet Eşmekaya, Aksaray Belediyesi ve İl Özel idaresinin katkılarıyla öğrencilerimizin hizmetine sunulan Trafik Eğitim Parkurunun hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’ dedi.BAŞKAN DİNÇER’DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN DİNÇER; “GAZİLERİMİZ GÖSTERDİKLERİ KAHRAMANLIKLARLA DAİMA O...

AKSARAY VALİ YARDIMCILARINDAN ASÜ REKTÖRÜ ARIBAŞ'A ZİYARET

Aksaray Vali Yardımcıları Murat Çağrı Erdinç ve Şeyma Polat Balak,...

TOGG, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası'na teslim edildi

TOGG, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası'na teslim edildi

TEMA GÖNÜLLÜLERİ AKSARAY'I TEMİZLEDİ.

16 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinliği kapsamında Aksaray TEMA Gön...

MHP İL BAŞKANI BURHANETTİN KARATAŞ'IN "19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJ...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Burhanettin KA...

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu Sosyal Güvenlik Kurumunu ziya...

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu; “Kamu hizmetlerinde vatandaşların memn...

Aksaray Baro Başkanı Av. Ferit KÖSE'nin 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ BAS...

Aksaray Baro Başkanı Av. Ferit KÖSE'nin 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ BAS...

AKSARAY BELEDİYESİ ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇLARINI TESLİM ETTİ

AKSARAY BELEDİYESİ ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇLARINI TESLİM ETTİ