TURAN YALDIR'DAN ÇİFTÇİYE DESTEK SÖZÜ

TURAN YALDIR'DAN ÇİFTÇİYE DESTEK SÖZÜ: DIŞARIDAN BUĞDAY YÜKLÜ GEMİLERİ BU MİLLET ALKIŞLAMAK ZORUNDA KALMAYACAK

TURAN YALDIR'DAN ÇİFTÇİYE DESTEK SÖZÜ: DIŞARIDAN BUĞDAY YÜKLÜ GEMİLERİ BU MİLLET ALKIŞLAMAK ZORUNDA KALMAYACAK

Çiftçilerimize Sadaka Değil Destek Vereceğiz

Millet İttifakı Milletvekili adayı Turan Yaldır ve beraberindeki heyet, Yeşilova Beldesi, Armutlu ve İncesu köylerini ziyaret ederek çiftçiler ve üreticileri dinledi. 

14 Mayıs Genel seçimleri öncesi yoğun bir şekilde seçim çalışmalarına devam eden Millet İttifakı Milletvekili adayı Turan Yaldır, seçim maratonuna yoğunlaştırılmış programlar ile devam ediyor. Ziyaret ettiği belde ve köylerde yoğun ilgi ve teveccüh ile karşılanan Yaldır'ı karşısında gören çiftçi ve üreticiler yaşadıkları zorlukları anlatıyor. 

Öyle Bir Duruma Geldik ki Verdiğimiz Sütlerin Parasını Alıp Alamayacağımız Bile Garanti Değil

İncesu kasabasında kahve toplantısında çiftçi ve üreticiler, 21 yıldır AK Parti'ye oy verdiklerini ama köylerine bir milletvekilinin ziyarete bile gelmediğini ifade ederek, "Ahırımızda ve mandıramızda bulunan hayvan sayısı son 4 yılda yüzde 80 azaldı. Sözde süte destekleme yapıyorlar. Kaşıkla verip kepçe ile alıyorlar. Bizleri sanayiciye ve komisyonculara muhtaç ediyorlar. Öyle bir duruma geldik ki verdiğimiz sütlerin parasını alıp alamayacağımız bile garanti değil" dedi.

Süt Fiyatlarına Baskı Yapan Devlet Çiftçinin Birçok Girdisine Müdahale Edemiyor

Tarımsal ekipmanların yetersiz olduğunu, bu konuda ciddi sıkıntılar çektiklerinden dert yanan çiftçi ve üreticiler, "Köylünün desteklenmeye ihtiyacı var. Sanayici, üreticinin tepesine bindi. 12-13 lira olan süt 9 TL oldu, raflara yansımadı. Süt fiyatlarına baskı yapan devlet gübre, yem, mazot, elektrik ve çiftçinin birçok girdisine müdahale edemiyor. Üretici sadece günü kurtarmaya çalışıyor. Ali'nin külahını Veli'ye giydirerek günü geçiriyor" ifadelerini kullandı.

Çiftçileri ve üreticileri büyük bir dikkatle dinleyen ve notlarını alan Milletvekili adayı Turan Yaldır, "Bu güzelim bereketli topraklarda elinize ayçiçeği, buğday, arpa ve birçok ürünün tohumunu alıp toprağa atsanız fışkırır. Bir ülkenin kalkınmasını, kendi kendine yetebilmesini, çiftçi ve üreticiyi destekleyerek sağlayabiliriz. İç Anadolu Bölgesi başta olmak üzere yurdumuzun bütün bölgelerinde tarımsal faaliyetlerle uğraşanların desteklenmesi lazım" sözlerini kullandı.

Bizim Köylümüze Sadaka Değil Tam Bir Destek Vermemiz Lazım

Pandemi sürecinde gıdanın çok önemli olduğunun fark edildiğini söyleyen Yaldır, kendisinin de bir üretici olduğunu belirterek, çiftçilerin ve üreticilerin halinden çok iyi anladığını söyledi. Çiftçi ve üreticiye söz veren Yaldır, "Sizlerin desteğiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde sizleri ve Aksaray'ı temsil etme hakkını kazanırsam, söz veriyorum tarımsal faaliyetlerle ilgili bütün çalışmaların içinde olacağım. Hatta Tarım komisyonunun çalışmalarına bizzat katılacağım. Ne demiş Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 'Köylü milletin efendisidir.' Bizim köylümüze sadaka değil tam bir destek vermemiz lazım. 21 yıl sonunda geldiğimiz noktada borçlarını ödeyemeyen, kredi batağında traktörünü tarım ekipmanlarını hacze kaptıran, köyleri boşaltıp baba yadigarı topraklarını satmak zorunda kalan çiftçi ve üretici ordusu çıkardılar" açıklamasında bulundu.

Dışarıdan Buğday Yüklü Gemileri Bu Millet Alkışlamak Zorunda Kalmayacak

Türkiye'nin bereketli topraklarının çorak topraklar haline getirildiğini, kendi kendine yeten bir ülkeden ithalat canavarı bir ülke yaratıldığını söyleyen Yaldır, "Bu durum bile başlı başına ülkemize yapılmış en büyük ihanettir. Aksaray'ın 175 köyünde çiftçilikle uğraşan tüm hemşehrilerimiz ortak bir söylemle yaşadıkları sıkıntıları anlatıyor. Bunlar da utanmadan sıkılmadan çiftçiye kuruş kuruş yaptıkları destekleri, sayfa sayfa reklamlarla paylaşıyorlar. Çiftçimizin sadakaya değil desteklenmeye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Millet İttifakı iktidarında bu ülkenin tarım politikası baştan aşağı değişecek. Dışarıdan buğday yüklü gemileri bu millet alkışlamak zorunda kalmayacak" ifadelerini kullandı.BAŞKAN DİNÇER’DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN DİNÇER; “GAZİLERİMİZ GÖSTERDİKLERİ KAHRAMANLIKLARLA DAİMA O...

AKSARAY VALİ YARDIMCILARINDAN ASÜ REKTÖRÜ ARIBAŞ'A ZİYARET

Aksaray Vali Yardımcıları Murat Çağrı Erdinç ve Şeyma Polat Balak,...

TOGG, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası'na teslim edildi

TOGG, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası'na teslim edildi

TEMA GÖNÜLLÜLERİ AKSARAY'I TEMİZLEDİ.

16 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinliği kapsamında Aksaray TEMA Gön...

MHP İL BAŞKANI BURHANETTİN KARATAŞ'IN "19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJ...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Burhanettin KA...

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu Sosyal Güvenlik Kurumunu ziya...

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu; “Kamu hizmetlerinde vatandaşların memn...

Aksaray Baro Başkanı Av. Ferit KÖSE'nin 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ BAS...

Aksaray Baro Başkanı Av. Ferit KÖSE'nin 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ BAS...

AKSARAY BELEDİYESİ ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇLARINI TESLİM ETTİ

AKSARAY BELEDİYESİ ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇLARINI TESLİM ETTİ