Valiyi gören Fadime ninenin ‘Duam kabul oldu’ sevinci

Valiyi gören Fadime ninenin ‘Duam kabul oldu’ sevinci

Valiyi gören Fadime ninenin ‘Duam kabul oldu’ sevinci

Aksaray’da sokakta oturan yaşlı kadın, yanına gelerek sorunlarını dinleyen kişinin vali olduğunu öğrenince, “Dualarım kabul oldu. Seninle görüşmek istiyordum. Sen evime geldin’ diyerek Vali Aydoğdu’ya sarıldı.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Kılıçaslan Tepesi mevkiinde Aksaray Ağaçlandırma Platformu’nun Orman İşletme Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü ağaçlandırma çalışmalarına katıldı.

Program sonrası kent merkezine hareket eden Vali Aydoğdu, Zafer mahallesi Dorikini sokak üzerinde yol kenarında oturan yaşlı kadınları görünce aracını durdurarak, yanında bulunan Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir ile birlikte yaşlı bir kadın ile bir süre sohbet etti.

Mahalle sakinlerinden 67 yaşındaki Fadime Işık sohbet ettiği kişinin Vali Hamza Aydoğdu olduğunun ifade edilmesi üzerine, “Hamzam senmisin. Dualarım kabul oldu. Seninle görüşmek istiyordum. Sen evime geldin” diyerek Vali Hamza Aydoğdu’ya sarıldı.

Oğlu ile birlikte yaşayan Fadime Işık (67), sorun ve ihtiyaçları için Vali Hamza Aydoğdu ile görüşmek isterken, Valinin yanına geldiğini söyleyerek, evinin arka duvarının tepeye yaslandığı için evinin nem aldığını belirterek, bununla ilgili kendisine yardımcı olunmasını istedi.

Yaşlı kadının koluna girip sorunlarını dinleyen Vali Hamza Aydoğdu, yaşlı kadının elini öperek gerekli incelemelerin yapılacağını ifade edip, ‘Sen bize dua et bu bize yeter’ dedi.

Yaşadığı olaydan dolayı büyük sevinç yaşayan Fadime Işık önceki gün televizyondan izlediği Vali Aydoğdu’ya bazı sorun ve ihtiyaçları ile ilgili durumunu anlatmak istediğini, bu nedenle akşam dua ettiğini söyledi.

Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir ve İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Ali Büber’de Işık’ın elini öperek samimi sözleri ve hayır duası nedeniyle Işık’a teşekkür etti.

Duasının gerçekleşmesinden dolayı çok sevindiğini ifade eden Işık; kısa süre içinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı görevlilerinin evine gelerek gerekli inceleme çalışmalarını başlattıklarını söyledi.BAŞKAN DİNÇER’DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN DİNÇER; “GAZİLERİMİZ GÖSTERDİKLERİ KAHRAMANLIKLARLA DAİMA O...

AKSARAY VALİ YARDIMCILARINDAN ASÜ REKTÖRÜ ARIBAŞ'A ZİYARET

Aksaray Vali Yardımcıları Murat Çağrı Erdinç ve Şeyma Polat Balak,...

TOGG, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası'na teslim edildi

TOGG, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası'na teslim edildi

TEMA GÖNÜLLÜLERİ AKSARAY'I TEMİZLEDİ.

16 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinliği kapsamında Aksaray TEMA Gön...

MHP İL BAŞKANI BURHANETTİN KARATAŞ'IN "19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJ...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Burhanettin KA...

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu Sosyal Güvenlik Kurumunu ziya...

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu; “Kamu hizmetlerinde vatandaşların memn...

Aksaray Baro Başkanı Av. Ferit KÖSE'nin 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ BAS...

Aksaray Baro Başkanı Av. Ferit KÖSE'nin 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ BAS...

AKSARAY BELEDİYESİ ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇLARINI TESLİM ETTİ

AKSARAY BELEDİYESİ ENGELLİLERE AKÜLÜ ARAÇLARINI TESLİM ETTİ